slogan7-al

31 Maj, Tiranë/Konference Shkencore “Dita Boterore e Astmes 2013-Eshte Koha te Kontrolloni Astmen tuaj”

Titulli i aktivitetit:

31 Maj, Tiranë/Konference Shkencore “Dita Boterore e Astmes 2013-Eshte Koha te Kontrolloni Astmen tuaj” NE PROCES

Data e zhvillimit:

31.05.2013

Vendi i organizimit:

Tirana International Hotel, Salla Balsha

Organizatori/ofruesi:

Shoqata Shqiptare e Alergologjise dhe Imunologjise Klinike

Kontakt

Tel:  0692121652  E-mail:  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.

Kategoria e pjesëmarrësve:

Alergolog

Pediater

Mjek familje

Qëllimi i aktivitetit:

Diskutimi i prevalencave ne rritje te kesaj patologjie dhe ne vendin tone, klasifikimet e reja per kete patologji,mjekimi i personalizuar per cdo pacient rendesia qe ka, Kontrolli i Astmes

Kreditet:

3