slogan7-al

6 Prill, Gjirokastër/ Trajnim “Kujdesi paliativ dhe rëndësia e tij për pacientët me sëmundje të pashërueshme”

Titulli i aktivitetit: 6 Prill, Gjirokastër/Trajnim “Kujdesi paliativ dhe rëndësia e tij për pacientët me sëmundje të pashërueshme”
Data e zhvillimit: 06.04.2013
Vendi i organizimit: Gjirokastër, Hotel “Number One”
Organizatori/ofruesi: Qendra e Kujdesit Paliativ “Mary Potter”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e njohurive të specialistëve të shëndetit (mjekë/infermierë) mbi këtë shërbim në mënyrë që ata të jenë  në  gjendje të  trajtojnë dhimbjen dhe simptomat e tjera tek pacientët me sëmundje të pakurueshme në fazë terminale ose ti orientojnë ata në qendra më të specializuara
Kreditet: 12

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5