slogan7-al

22 Maj, Seminar “Probiotikët dhe rëndësia e përdorimit të tyre. Ramiprilli në trajtimin e riskut kardiovaskular”,

Titulli i aktivitetit: 22 Maj, Seminar  “Probiotikët dhe rëndësia e përdorimit të tyre. Ramiprilli në trajtimin e riskut kardiovaskular”
Data e zhvillimit: 22.05.2013
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali Gjerman
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Qëllimi i aktivitetit: Njohja dhe rëndësia e përdorimit të probiotikëve në shërbimin parësor. Njohja me klasën  e ramprillit dhe rëndësia e tyre tek shërbimi parësor.
Kreditet: 5

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5