slogan7-al

30 Mars, Berat/ Trajnim “Alergologjia dhe trajtimi medikamentoz”

Titulli i aktivitetit: 30 Mars,Berat/Trajnim “Alergologjia dhe trajtimi medikamentoz”
Data e zhvillimit: 30.03.2013
Vendi i organizimit: Hotel “Tomi”, Berat
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Gastrohepatolog
Infermier
Menaxher/Drejtor
Farmacist
Specialist të Shëndetit Publik
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e problemeve kryesore alergologjike si dhe trajtimi medikamentoz i tyre.
Kreditet: 4

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5