slogan7-al

18 Mars 2013, Komitetet e Kontrollit të Infeksioneve – Rolet dhe përgjegjësitë ,

Titulli i aktivitetit: 18 Mars 2013,  Komitetet e Kontrollit të Infeksioneve – Rolet dhe përgjegjësitë
Data e zhvillimit: 18 Mars, 2013
Vendi i organizimit: Tirane
Organizatori/ofruesi: USAID/EEHR Project
Kontakte: Ornela Palushaj, Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, infermierë, menaxherë, staf administrativ.
Qëllimi i aktivitetit: Ky aktivitet synon të mbështesë ngritjen dhe rritjen kulturës së kontrollit të infeksioneve në spitale.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5