slogan7-al

28 Mars, Kujdesi infermieror në gratë shtatzëna, lehona dhe fëmijë të porsalindur,

Titulli i aktivitetit: 28 Mars, Kujdesi infermieror në gratë shtatzëna, lehona dhe fëmijë të porsalindur
Data e zhvillimit: 28.03.2013
Vendi i organizimit: Durrës, Spitali Rajonal – Salla e telemjekësisë
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal - Durrës
Kontakte: Email:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Tel: 0692082463
Kategoria e  pjesëmarresve Infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i eksperiencave në kujdesin infermieror, vështirësitë apo gabimet njërëzore që hasin në punën e tyre të përditshme, arritjet profesionale bashkëkohore me gruan shtatzënë, lehonë apo të porsalindurin.
Kreditet: 13

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5