slogan7-al

23 Shkurt Berat, Trajnim “Përdorimi i antibiotikëve në praktikën mjekësore”

Titulli i aktivitetit: 23 Shkurt Berat, Trajnim “Përdorimi i antibiotikëve në praktikën mjekësore”
Data e zhvillimit: 23.02.2013
Vendi i organizimit: Hotel Tomi- Mangalem, Berat
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë të përgjithshëm / familjes
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i këtij aktiviteti  është rritja e cilësisë së mjekëve të përgjithshëm për  të ofruar një kujdes sa më cilësor dhe për të përmbushur nevojat e pacientëve.
Kreditet: 4

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5