slogan7-al

12-13 Shkurt Kavajë, Trajnim “Ndihma e Parë e Avancuar”,

Titulli i aktivitetit: 12-13 Shkurt Kavajë, Trajnim “Ndihma e Parë e Avancuar”
Data e zhvillimit: 12-13.02.2013
Vendi i organizimit: Spille, Kavajë
Organizatori/ofruesi: Swiss Foundation for Innovation
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Urgjence
Qëllimi i aktivitetit: Përmirësimi dukshëm i kujdesit mjekësor të urgjencave duke filluar që në hallkën e pare të tij; kujdesi cilësor mjekësor në vendngjarje si dhe ndërhyrjet mjekësore të nevojshme për parandalimin e dëmtimeve dytësore.
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5