slogan7-al

31 Janar Shkodër, Konferenca “Përditësimi i njohurive mbi AIJS dhe Mukolitikët”

Titulli i aktivitetit: 31 Janar Shkodër,   Konferenca “Përditësimi i njohurive mbi AIJS dhe Mukolitikët”
Data e zhvillimit: 31.01.2013
Vendi i organizimit: Shkodër
Organizatori/ofruesi: Katedra e Farmakologjisë, FM, UT
Kontakte: E-mail:  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Qëllimi i aktivitetit: Rikthimi i vëmendjes së farmacistëve tek barnat antiinflamatorë jo steroid, duke synuar dhënien e evidences shkencore lidhur me efikasitetin e tyre dhe tërheqjen e vëmendjes lidhur me efektet e padëshiruar të tyre.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5