slogan7-al

26-27 Prill, “Konferenca e 9-të Kombëtare e Dhimbjes”,

Titulli i aktivitetit: 26-27 Prill,  “Konferenca e 9-të Kombëtare e Dhimbjes”
Data e zhvillimit: 26-27.04.2013
Vendi i organizimit: Universiteti “Zoja e Këshillit të Mirë”
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Trajtimit të Dhimbjes
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje , neurog , radiolog, reumatolog, anestezist-reanimator, kirurg, ortoped
Infermier
Menaxher/drejtor
Punonjës social, psikolog, fizioterapist
Qëllimi i aktivitetit: Avancimi I ekspertizës dhe njohurive mbi kërkimin dhe trajtimin e dhimbjes në Shqipëri nëpërmjet bashkëpunimit me ekspertët e dhimbjes nga Europa dhe veçanërisht nga Gjermania. Qëllimet do të arrihen duke shkëmbyer njohuritë, zhvilluar projekte të përbashkëta si edhe përshtatja e udhëzimeve aktuale mbi menaxhimin e dhimbjes.
Kreditet: 19

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5