slogan7-al

26 Janar, Konferencë “Kanceri i kokës dhe i qafës, risi në diagnostikim dhe trajtim”,

Titulli i aktivitetit: 26 Janar, Konferencë “Kanceri i kokës dhe i qafës, risi në diagnostikim dhe trajtim”
Data e zhvillimit: 26.01.2013
Vendi i organizimit: Spitali “Hygeia” Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali “Hygeia” Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Kirurg  Onkolog
Imazherist
ORL
Neurolog
Mjek Familje
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi  i eksperiencave midis mjekëve vendas dhe ata të huaj
Prurja e ekperiencave të reja rreth diagnostikimit dhe trajtimit të kancerit
Edukimi i mjekëve të rinj
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5