slogan7-al

26 Janar, Konferenca “Parandalimi ortodontik në moshën 0-12 vjeç”,

Titulli i aktivitetit: 26 Janar, Konferenca “Parandalimi ortodontik në moshën 0-12 vjeç”
Data e zhvillimit: 26.01.2012
Vendi i organizimit: Aula Magna, Universiteti Katolik “Zoja e Këshillit të mire”
Organizatori/ofruesi: Universiteti Katolik “Zoja e Këshillit të mire”
Kontakte: Prunela Poliçi
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Pediatër/Otorinolaringoiatër
Dentist
Logopedistë dhe student UNIZKM
Qëllimi i aktivitetit: Aktiviteti u drejtohet kryesisht mjekëve pediatër si “ operatorë i parë parandalues” tek fëmijët , por në njëjtën kohë i drejtohet edhe mjekëve ORL, dentist dhe logopedistë me qwllim informimin e tyre mbi veprimet parandaluese qw duhen kryer nga mosha 0-12 vjec.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5