19-21 Shkurt Durrës, Trajnim “Ndërtimi i kapaciteteve të monitorimit dhe vlerësimit kombëtar”

Titulli i aktivitetit: 19-21 Shkurt Durrës, Trajnim “Ndërtimi i kapaciteteve të monitorimit dhe vlerësimit kombëtar”
Data e zhvillimit: 19-21.02.2013
Vendi i organizimit: Durrës
Organizatori/ofruesi: USAID/EEHR Project
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë
Qëllimi i aktivitetit: Ky aktivitet synon të mbështesë vënien në funskion të Monitorim Vlerësimit duke rritur kapacitetet dhe njohuritë e stafeve rajonale dhe kombëtare. Ata do të pajisen me njohuritë dhe teknikat e nevojshme në funksion të mbledhjes dhe analizimit  të të dhwnave.
Kreditet: 15

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5