slogan7-al

4 Prill, Seminar “Të reja në dentistri”,

Titulli i aktivitetit: 4 Prill, Seminar “Të reja në dentistri”
Data e zhvillimit: 04.04.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare Pedodonti Profilaksi
Kontakte: Ergysejda Hoxha
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Prezantimi tek mjekët stomatologë , kryesisht ata  pedodonte, materialet e reja mbi mbushjen e dhëmbeve si të përkohshëm  ashtu dhe në ata të përhershëm.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5