slogan7-al

11-12 Dhjetor, Konferenca Shkencore “Shkëmbimi dhe demonstrimi i praktikave të mira në kirurgji”,

Titulli i aktivitetit: 11-12 Dhjetor, Konferenca  Shkencore “Shkëmbimi dhe demonstrimi i praktikave të mira në kirurgji”
Data e zhvillimit: 11-12.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Univers”, Elbasan
Organizatori/ofruesi: Ambasada Franceze në Tiranë, Bashkia Elbasan, Qendra Spitalore  “Xhaferr Kongoli”, Elbasan
Kontakte:     Adrian Palloshi
E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Kirurg
Onkologë
Mjek të Përgjithshëm
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i përvojave më të mira në fushën e kirurgjisë, por edhe diskutimi dhe dabatimi i të rejave në këtë fushë, me qëllim arritjen e rezultateve progresiste në këtë drejtim.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5