slogan7-al

19 Nëntor, Konferenca e 2-të kombëtare e Rheumatologjisë në kuadër të 100-të vjetorit të panvarësisë,

Titulli i aktivitetit: 19 Nëntor, Konferenca e 2-të kombëtare e Rheumatologjisë në kuadër të 100-të vjetorit të panvarësisë
Data e zhvillimit: 19.11.2012
Vendi i organizimit: Tirana International Hotel
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Mjekësisë, Shërbimi i Rheumatologjisë Q.S.U.T “Nënë Tereza”, Shoqata për menaxhimin e sëmundjeve muskolo-skeletike dhe autoimmune
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Rhemautolog
Qëllimi i aktivitetit: Prezantimi i të rejave mbi diagnostikimin, ndekjen dhe menaxhimin e sëmundjeve muskolo-skeletike dhe atyre autoimmune, perms prezantimeve të botimeve më të fundit dhe rasteve klinike.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5