slogan7-al

8-9 Tetor, Konferenca Ndërkombëtare “Dinamikat e integrimit në Familjen Europiane përmes pëfshirjes sociale”,

Titulli i aktivitetit: 8-9 Tetor, Konferenca Ndërkombëtare “Dinamikat e integrimit në Familjen Europiane përmes pëfshirjes sociale”
Data e zhvillimit: 08/09-10.2012
Vendi i organizimit: Godina “Liria”, Qyteti Studenti
Organizatori/ofruesi:  Departamenti i Punës Sociale, FSHS, UT
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Pedagogë
Punonjës Socialë
Sociologë
Qëllimi i aktivitetit: Kontribuimi në njohjen dhe zbatimin e politikave të përfshirjes sociale, duke e vënë theksin në zbatimin e një kuadri ligjor bashkëkohor, i cili merr në considerate dhe adreson problemet shëndetësore, arsimore dhe ato psiko-sociale.
Kreditet: 13

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5