slogan7-al

5 Korrik, Trajnim mbi kujdesin infermieror në aksidentet vaskulare celebrale në klinikën e neurologjisë SRD,

Titulli i aktivitetit: 5 Korrik, Trajnim mbi  kujdesin infermieror në aksidentet vaskulare celebrale në klinikën e neurologjisë SRD
Data e zhvillimit: 05.07.2012
Vendi i organizimit: Salla e Telemjeksisë, Spitali Rajonal Durrës
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Durrës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Qëllimi i aktivitetit: Personeli infermieror i RSD duhet ti nënshtrohet edukimit të vazhdueshëm professional të përditësuar, për të përmirësuar njohuritë dhe aftësitë e tyre profesionale, në mënyrë që të rrisin cilësinë e kujdesit shëndetësor.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5