18 Qershor, Konferenca “ Zhvillimi i aftësive të profesionistëve nga Ushqyerja me Gji në Ushqyerjen Klinike”,

Titulli i aktivitetit: 18 Qershor, Konferenca “ Zhvillimi I aftësive të profesionistëve nga Ushqyerja me Gji në Ushqyerjen Klinike”
Data e zhvillimit: 18.06.2012
Vendi i organizimit: Fakulteti i Infermierisë
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Infermierisë, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Pediatër
Obstetër
Specialistë të Shëndetit Publik
Dietologë/Nutricionistë
Infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Informimi I pjesëmarrësve me strategjinë kombëtare për zvogëlimin e kequshqyerjes dhe rritjen e aksesit për ushqim. Rezultate konkrete të bashkëpunimit ndërinstitucional të studimeve të realizuara në vendin tone lidhur me ushqyerjen dhe prezantimin e konkluzioneve dhe rekomandimeve të dhëna.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5