slogan7-al

28 Maj, Konferenca “Strategjia e trajtimit dhe parandalimit të astmës bronkiale

Titulli i aktivitetit: 28 Maj, Konferenca “Strategjia e trajtimit dhe parandalimit të astmës bronkiale
Data e zhvillimit: 28.05.2011
Vendi i organizimit: Vlorë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Pneumologëve të Shqipërisë
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pneumolog
Qëllimi i aktivitetit: Njohja me linjat guidë bashkëkohore (Gina 2010) në trajtimin dhe parandalimin e Astmës bronkiale
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5