slogan7-al

10 Qershor, Workshop “Metodat bashkëkohore të mësimdhënies dhe vlerësimit të studentëve në mjekësi”

Titulli i aktivitetit: 10 Qershor, Workshop “Metodat bashkëkohore të mësimdhënies dhe vlerësimit të studentëve në mjekësi”
Data e zhvillimit: 10.06.2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Tiranës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Aktiviteti i Mbyllur (Pjesëmarrës, pedagogë të Fakultetit të Mjekësisë)
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve me metodat bashkëkohore të mësimdhënies dhe vlerësimit të studentëve në mjekësi, si dhe pajisja e tyre me aftësitë bazë për të filluar aplikimin e tyre në kurrikulën mjekësore.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5