slogan7-al

18 Qershor, Konferenca “Roli i AIJS (antiinflamatorët jo asteroidë) dhe antispazmolitikëve në trajtimin e dhimbjeve muskuloskeletike,

Titulli i aktivitetit: 18 Qershor, Konferenca “Roli i AIJS (antiinflamatorët jo asteroidë) dhe antispazmolitikëve në trajtimin e dhimbjeve muskuloskeletike
Data e zhvillimit: 18.06.2011
Vendi i organizimit: Budva, Mal i Zi
Organizatori/ofruesi: Sesioni Farmakologjisë, Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Tiranës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Të njohë pjesëmarrësit me njohuritë më të fundit, lidhur me barnat atispazmodike. Si dhe te plotësojë njohuritë teorike lidhur me mekanizmat e zhvillimit të inflamacionit dhe spazmave muskulore në sëmundje të ndryshme muskuloskeletike.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5