slogan7-al

4 Tetor, Workshop për aftësitë mjekësore

Titulli i aktivitetit: 4 Tetor, Workshop për aftësitë mjekësore
Data e zhvillimit: 4.10. 2011
Vendi i organizimit: Pezë, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Swiss Foundation for Innovation
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pediatër, infermier
Qëllimi i aktivitetit: Përmirësimi i kujdesit mjekësor të urgjencave/ urgjencave pediatrike duke filluar që në hallkën e tij të parë. Kujdesi cilësor mjekësor në vendngjarje si dhe ndërhyrjet mjekësore të nevojshme për parandalimin e dëmtimeve dytësore.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5