slogan7-al

16-17 Dhjetor, Konferenca “Infeksionet e rrugëve të poshtme respiratore”

Titulli i aktivitetit: 16-17 Dhjetor, Konferenca “Infeksionet e rrugëve të poshtme respiratore”
Data e zhvillimit: 16-17.12.2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Pneumologëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pneumolog, mjek familje, infeksionist
Qëllimi i aktivitetit: Njohja me udhëzuesit bashkëkohorë të diagnozës, trajtimit dhe parandalimit të infeksioneve të rrugëve të poshtme respiratore dhe paraqitja e disa punimeve origjinale nga studimet e bëra  për këto patologji.
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5