slogan7-al

11 Nëntor, Konferenca e 19 Kirurgjikale Shqiptare

Titulli i aktivitetit: 11 Nëntor, Konferenca e 19 Kirurgjikale Shqiptare
Data e zhvillimit: 11.11.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Tiranës, Shërbimi Kirurgjisë, Shoqata Mediko Onkologjike Shqiptare
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek kirurg, onkolog dhe infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbim informacioni shkencor kirurgjik mes kirurgëve shqiptarë dhe të huaj.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5