slogan7-al

18 Nëntor, Seminar “Imunologjia në erën genomike”

Titulli i aktivitetit: 18 Nëntor, Seminar “Imunologjia në erën genomike”
Data e zhvillimit: 18.11.2011
Vendi i organizimit: Hotel Tirana
Organizatori/ofruesi: Shërbimi Universitar i Imunologjisë, QSUT “Nënë Tereza”, Fakulteti i Tiranës, Universiteti i Tiranës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, specialistë të mjekësisë  interne, infektive dhe laboratorike
Qëllimi i aktivitetit: Komunikimi i arritjeve në fushën e imunologjisë në vendin tonë. Përshkrimi i rëndësisë diagnostiko të ekzaminimeve imunologjike në praktikën mjekësore.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5