slogan7-al

05.02.11, Seminar “Ortopedia në shekullin e 21-të”

Titulli i aktivitetit: Seminar “Ortopedia në shekullin e 21-të”
Data e zhvillimit: 5 Shkurt 2011
Vendi i organizimit: Spitali Hygeia, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali Hygeia, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë ortopedë, reumatologë, mjekë të përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Prurja e eksperiencave të reja në fushën e ortopedisë; shkëmbimi i eksperiencave midis mjekëve vendas dhe atyre të huaj; trajnimi i studentëve dhe ortopedëve të rinj; zgjedhja e metodave terapeutike sipas udhëzuesve ndërkombëtarë.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5