slogan7-al

07.05.2011 Workshop “Aplikimet e Botox dhe Fillers”

Titulli i aktivitetit: 07.05.2011 Workshop “Aplikimet e Botox dhe Fillers”
Data e zhvillimit: 7 Maj 2011 
Vendi i organizimit: Spitali I Pediatrisë – QSUT, salla Galileo Galileu
Organizatori/ofruesi: Shoaqat e dermato-venerologjisë shqiptare
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë dermatologë, dentistë, kirurgë plastik, mjekë ORL
Qëllimi i aktivitetit: Të njohë mjekët me të rejat e fundit bashkëkohore të teknikës dhe protokollet e reja te mjekimit si dhe të rrisë bashkëpunimin midis dermatologëve dhe mjekëve të specialiteteve  të tjera.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5