slogan7-al

26 Qershor, Konferencë Shkencore me temë: Antidepresivët në përdorim,

Titulli i aktivitetit: 26 Qershor, Konferencë Shkencore me temë: Antidepresivët në përdorim
Data e zhvillimit: 26.06.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqipëtare e Psikiatrisë
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Psikiatër
Psikolog dhe Punonjës Social
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi me profesionistët e shëndetit mendor mbi rrugën në të cilën ka hecur dhe është zhvilluar psikiatria shqiptare dy dekadat e fundit, si dhe informimi mbi të rejat e shkencës në lidhje me çrregullimet mendore mbështetur në literature dhe në vetë eskperiencën e pjesëmarrësve.
Kreditet: 2

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5