slogan7-al

30 Prill, Seminar “ Sëmundje beninje të gjirit në kujdesin parësor”,

Titulli i aktivitetit: 30 Prill,  Seminar “ Sëmundje beninje të gjirit në kujdesin parësor”
Data e zhvillimit: 30.04.2012
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni Shëndetësor ABC
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje
Mjek i përgjithshëm
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Përditësimi i pjesëmarrësve mbi diagnostikimin dhe menaxhimin e sëmundjeve beninje të gjirit në kujdesin parësor.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5