slogan7-al

16-17 Maj, Workshop “Infeksionet spitalore në spital rajonal; funksionimi i Njësive të Kontrollit të Infeksionit Spitalor dhe aplikimi i detyrueshëm i protokollit klinik,

Titulli i aktivitetit: 16-17 Maj,  Workshop “Infeksionet spitalore në  spital rajonal;  funksionimi i  Njësive të Kontrollit të Infeksionit Spitalor  dhe aplikimi i detyrueshëm i protokollit klinik.
Data e zhvillimit: 16-17.05. 2012
Vendi i organizimit: Korçë
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/ Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Njohjen e protokolleve klinike për të parandalimin e infeksioneve spitalore nga strukturat që do ti aplikojnë këto protokolle; mënyrën e identifikimit në kohë, mënyra e raportimit të infeksioneve spitalore dhe masat që duhen aplikuar për parandalimin e tyre.
Kreditet: 11

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5