slogan7-al

25 Maj, Leksion “Barnat antiinflamator josteroidike I”,

Titulli i aktivitetit: 25 Maj, Leksion “Barnat antiinflamator josteroidike I”
Data e zhvillimit: 25.05.2012
Vendi i organizimit: Salla e Lëndëve Paraklinike, QSUT
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: Iris Hoxha
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacistë
Qëllimi i aktivitetit: Në temën “Antiinflamatorët josteroidike (AJS) “ bëhet një trajtim i hollësishëm i çrregullimeve reumatike dhe barnave që përdoren për trajtimin e tyre. Janë dhënë konceptet bashkëkohore për mënyrën e trajtimit të këtyre çrregullimeve, duke kombinuar përdorimin e AJS me barnat që e përndryshojnë sëmundjen me qëllim që i sëmuri të ketë përfitimin terapeutik maksimal.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5