slogan7-al

4 Maj, “Simpozium shkencor në kuadër të javës shqiptare të Melanomës”,

Titulli i aktivitetit: 4 Maj, “Simpozium shkencor në kuadër të javës shqiptare të Melanomës”
Data e zhvillimit: 04. 05.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: SHDVSH
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Dermatolog
Mjek Familje
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi i mjekëve të familjes për të rritur bashkëpunimin mes tyre dhe mjekëve specialist dermatologë.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5