slogan7-al

31 Mars, Konferenca “Karcinomat e mushkërisë në Shqipëri”

Titulli i aktivitetit: 31 Mars, Konferenca “Karcinomat e mushkërisë në Shqipëri”
Data e zhvillimit: 31.03.2012
Vendi i organizimit: Universiteti “Kristal”
Organizatori/ofruesi: Shkolla e Lartë Jo Publike “Universiteti Kristal”
Kontakte: Vali Bizhga
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Pneumolog
Mjek të Përgjithshëm
Mjekë Familje
Imazherist
Kirurg
Specialistë të Shëndetit Publik
Onkologë
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca synon të ofrojë eksperiencën dhe praktikat më të mira të vendit dhe ndërkombëtare në identifikimin e faktorëve të riskut, epidemiologjinë e kancerit pulmonar, vendosjen e diagnoses së hershme, metodat e sotme të trajnimit efektiv, të rritjes së mbijetesës dhe përmirësimit  të cilësisë së jetesës. Specialistët më të mire të fushës do të prezantojnë praktikat më të mira  për të rritur nivelin e këtij shërbimi  në vendin tonë.
Kreditet: 8

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5