slogan7-al

19 Mars, Trajnim “Vlerësimi dhe trajtimi i vazhdueshëm i Shëndetit Mendor”,

Titulli i aktivitetit: 19 Mars, Trajnim “Vlerësimi dhe trajtimi i vazhdueshëm i Shëndetit Mendor”
Data e zhvillimit: 19.03.2012
Vendi i organizimit: Elbasan
Organizatori/ofruesi: Spitali Psikiatrik “Sadik Dinçi”, QKSHM, Elbasan
Kontakte: Ornela Tavanxhiu
Tel: 0693200342
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje

Qëllimi i aktivitetit: Të japë njohuri të domosdoshme dhe të aplikueshme për aspektet vlerësuese dhe trajnuese të Shëndetit Mendor në qytetin e Elbasanit, nga ana e mjekëve të familjes, të cilët janë një hallkë e domosdoshme e zinxhirit të mirëqënies shëndetësore.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5