slogan7-al

8 Shkurt 2012, Trajnim “Ndryshimet klimatike dhe shëndeti i njeriut, rreziqet dhe përgjigjet”,

Titulli i aktivitetit: 8 Shkurt  2012, Trajnim “Ndryshimet klimatike dhe shëndeti i njeriut, rreziqet dhe përgjigjet”
Data e zhvillimit: 08.02.2012
Vendi i organizimit: Tiranë, Salla e ASHR-së
Organizatori/ofruesi: Autoriteti Shëndetësor Rajonal
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek shkolle
Qëllimi i aktivitetit: Informimi për ndërgjegjësimin ndaj ndryshimeve klimatike, që do të thotë se shëndeti i mire afatgjatë i popullsisë varet nga stabiliteti i vazhdueshëm dhe funksionimi i sistemeve ekologjike, fizike dhe social-ekonimke të biospheres.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5