slogan7-al

4-18 Dhjetor, Takime Shkencore,

Titulli i aktivitetit: 4-18 Dhjetor, Takime Shkencore
Data e zhvillimit: 04.12.2012
11.12.2012
18.12.2012
08.01.2013
15.01.2013
22.01.2013
29.01.2013
05.02.2013
12.02.2013
19.02.2013
26.02.2013
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Alergologjisë dhe Imunologjisë Klinike
Kontakte: Eris Mësonjësi (sekretare e Shoqatës)
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Alergolog
Imunolog
Pediatër pneumo-alergolog
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi I metodave të reja diagnostikuese të patologjive alergjike, njohja me arritjet e reja ndërkombëtare në këtë fushë si dhe gjetja e mënyrave për ti implementuar ato në Shqipëri.
Kreditet: 33

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5