slogan7-al

15 Dhjetor, Konferenca “Parandalimi i sëmundjes kardiovaskulare/vlerësimi dhe menaxhimi i riskut dhe sesioni satelit: Antitrombotikët dhe antikoagulantët: strategjitë e mjekimit dhe alternativat e reja”,

Titulli i aktivitetit: 15 Dhjetor, Konferenca “Parandalimi i sëmundjes kardiovaskulare/vlerësimi dhe menaxhimi i riskut dhe sesioni satelit: Antitrombotikët dhe antikoagulantët: strategjitë e mjekimit dhe alternativat e reja”
Data e zhvillimit: 15.12.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Kardiologjisë
Kontakte: Martina Heba
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek kardiolog, internist, mjek urgjence, mjek familje, neurology, endokrinolog, imazherist
Qëllimi i aktivitetit: Rifreskimi dhe përditësimi I kardiologëve shqiptarë me njohuritë mbi aspekte të ndryshme të parandalimit të sëmundjeve kardiovaskulare, duke u mbështetur në guide linet më të fundit , si dhe mbi medikamentet më të reja antitrombotike, për të cilat po flitet kaq shumë sot në mjediset kardiologjike dhe më reja.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5