slogan7-al

26 Nëntor, Leksion “Probiotikët, çfarë duhet të dijë farmacisti”,

Titulli i aktivitetit: 26 Nëntor, Leksion “Probiotikët, çfarë duhet të dijë farmacisti”
Data e zhvillimit: 26.11.2012 Shkodër
30.11.2012 Gjirokastër
Vendi i organizimit: Shkodër
Gjirokastër
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e farmacistëve me efektet e probiotikëve në organizëm, mekanizmin e tyre të veprimit, rastet ku ato mund të përdoren si kurues ose ndihmës të shumë sëmundjeve dhe kryesisht atyre të sistemit gastro intestinal. Njohja me evidencat dhe kërkimet e fundit të kryera mbi efektshmërinë e tyre si dhe ndikimin e disa faktorëve në rritjen e efektshmërisë së probiotikë.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5