slogan7-al

20 Nëntor, Leksion “Përmirësimi i përdorimit të barnave dhe kujdesi për të sëmurët”

Titulli i aktivitetit: 20 Nëntor, Leksion “Përmirësimi i përdorimit të barnave dhe kujdesi për të sëmurët”
Data e zhvillimit: 20.11.2012  Durrës
21.11.2012  Fier
22.11.2012  Vlorë
24.11.2012  Elbasan
26.11.2012  Shkodër
30.11.2012  Gjirokastër
Vendi i organizimit: Durrës
Fier
Vlorë
Elbasan
Shkodër
Gjirokastër
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e mjekëve dhe farmacistëve me barnat OTC që përdoren për qetësimin e dhimbjes, kollës, ftohjes.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5