slogan7-al

7, 9, 11 Maj Trajnim “Menaxhimi i rrugëve të frymëmarrjes/ Airway Managemenet”

Titulli i aktivitetit: 7, 9, 11 Maj Trajnim “Menaxhimi i rrugëve të frymëmarrjes/ Airway Managemenet”
Data e zhvillimit: 07.05.2012
09-11.05. 2012
Vendi i organizimit: Pezë, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Swiss Foundation for Innovation
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Urgjence
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i trajnimit është të ndihmojë pjesëmarrësit për të dalluar rrugët e frymëmarrjes që kanë nevojë për mbështetje dhe menaxhim mjekësor.
Kreditet: 25

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5