slogan7-al

24 Nëntor, Konferenca “Trajtimi medikamentoz dhe kirugjikal i sëmundjeve të syrit”,

Titulli i aktivitetit: 24 Nëntor, Konferenca “Trajtimi medikamentoz dhe kirugjikal i sëmundjeve të syrit”
Data e zhvillimit: 24.11.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Oftamologjike Shqiptare, Shoqata Shqiptare e Kirurgëve të Kataraktit dhe Refraksionit
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Okulistë
Kirug i syrit
Opticien
Mjek të Përgjithshëm dhe të Familjes
Infermier
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i eksperiencave personale dhe ngritja e nivelit shkencor e tekniko-profesional të anëtarësisë së shoqatave dhe të mjekëve të tjerë, në fushën okulistike, në lidhje me mjekimin konservativ dhe kirurgjikal bashkëkohor të sëmundjeve të syve.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5