slogan7-al

Tetor-Dhjetor, Trajnim për trajnerët “Ushqyerja e nënës dhe e fëmijës”

Titulli i aktivitetit: Tetor-Dhjetor, Trajnim për trajnerët “Ushqyerja e nënës dhe e fëmijës”
Data e zhvillimit: 29-30-31 Tetor, Shkodër
8-9-10-11 Tetor, Malësi e Madhe
8-9-10-11 Tetor, Pukë
2-5-6-7 Nëntor, Shkodër
20-21-22-23 Nëntor, Shkodër
Vendi i organizimit: Shkodër
Pukë
Malësi e Madhe
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë, ISHP dhe UNICEF
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.  
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje dhe i përgjithshëm,
menaxher/drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Fuqizimi njohurive dhe aftësive të personelit të qendrës shëndetësore, në mënyrë që të përmirësohet shëndeti i nënave dhe fëmijëve të vegjël
Kreditet: 54

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5