slogan7-al

19-20 Tetor, “Kujdesi Paliativ për Profesionistët e Shëndetit” ,

Titulli i aktivitetit: 19-20 Tetor, “Kujdesi Paliativ për Profesionistët e Shëndetit”
Data e zhvillimit: 19-20.10.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Gjallica”, Kukës
Organizatori/ofruesi: PCEC Albania
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Mjek Specialist
Mjek të Përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i njohurive të përgjithshme në lidhje me kujdesin paliativ tek pacientët dhe trajtimin e tyre
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5