slogan7-al

27 Tetor, Konferenca e IV infermieristike e Spitalit Rajonal Durrës,

Titulli i aktivitetit: 27 Tetor, Konferenca e IV infermieristike e Spitalit Rajonal Durrës
Data e zhvillimit: 27.10.2012
Vendi i organizimit: Salla e Telemjekësisë
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Durrës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Të arrihet përmirësimi i teknikave të aplikimit dhe kujdesit infermieror ndaj pacientit me qëllim që të rrisim cilësinë e dhënies së shërbimit shëndetësor në spitalin tone.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5