slogan7-al

11 Tetor, Konferenca “Congress of the Mediterranean Society of Pacing and Electrophysiology (MESPE) “Heart Failure and ARRHYTHMIAS-New Therapeutic Strategies ,

Titulli i aktivitetit: 11 Tetor, Konferenca “Congress of the Mediterranean Society of Pacing and Electrophysiology (MESPE) “Heart Failure and ARRHYTHMIAS-New Therapeutic Strategies
Data e zhvillimit: 11.10.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Mediterranean Society of Pacing and Electrophysiology (MESPE)
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Qëllimi i aktivitetit: Kongresi i cili do të mbahet në Tiranë kërkon vëmendjen e kardiologëve në çështjet që lidhen me diagnostikimin dhe trajtimin e aritmisë  kardiake me pajisje  farmakologjike dhe implantime elektrike.
Kreditet: 20

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5