slogan7-al

30 Korrik, Seminar “Mbrojtja e shëndetit dhe zhvillimit të fëmijës është e ardhmja jonë”,

Titulli i aktivitetit: 30 Korrik,  Seminar “Mbrojtja e shëndetit dhe zhvillimit të fëmijës është e ardhmja jonë”
Data e zhvillimit: 30.07.2012
Vendi i organizimit: Salla e Konferencave , Hotel “New York”, Uji i Ftohtë-Vlorë
Organizatori/ofruesi: QUrdhëri i Infermierit, Vlorë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier  të qendrave shëndetësore, Vlorë
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i informacionit për infermierët, bazuar mbi evidencat më të mira aktuale që disponohen për ndjekjen, vlerësimin dhe rritjen e potencialit unik,fiziki,emocional,intelektual dhe krijues të fëmijës.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5