slogan7-al

26-27 Qershor, Workshop “ Planifikimi dhe përdorimi i hapsirave në spital”,

Titulli i aktivitetit: 26-27 Qershor, Workshop  “ Planifikimi dhe përdorimi i hapsirave në spital”
Data e zhvillimit: 06-07.-06.2012
Vendi i organizimit: Hotel Rogner
Organizatori/ofruesi: Projekti “Mbështetje Reformës në Shëndetësi” / USAID
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Inxhinier
Qëllimi i aktivitetit: Të dy spitalet rajonale në Korçë dhe Lezhë po vlerësojnë mundësinë për zhvendosjen e shërbimit të Obstetrikës, Neonatologjisë dhe Gjinekologjisë pranë kampusit qendror të spitalit, për këtë arësye është domosdoshmëri orientimi  dhe njohja e ekipit të spitaleve me mënyrën se si duhet të veprohet për ndërtimin e programeve funksionale.
Kreditet: 10

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5