slogan7-al

20 Qershor, Konferenca e 6-të Adriatike e varësisë nga droga.

Titulli i aktivitetit: 20 Qershor, Konferenca e 6-të  Adriatike e varësisë nga droga. 
Data e zhvillimit: 20.06.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Aksion Plus
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Toksilog
Psikiatër
Mjek Familje
Infermier
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Përditësimi i pjesëmarrësve me arritjet e fundit me bazë shkencore për trajtimin e adiskionit, të ofruara nga specialistët më në zë në rajon dhe në Evropë; të krijojë mundësi për shkëmbim përvojash , idesh dhe praktikash në këtë sektor.
Kreditet: 27

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5