slogan7-al

14 Korrik, Trajnim i profesionistëve shëndetësor në Menaxhimin e Integruar dhe Menaxhimin e Projekteve dhe sistemeve të informacionit në Shëndet Publik.,

Titulli i aktivitetit: 14 Korrik, Trajnim i profesionistëve shëndetësor në Menaxhimin e Integruar dhe Menaxhimin e Projekteve dhe sistemeve të informacionit në Shëndet Publik.
Data e zhvillimit: 14.07.2012
Vendi i organizimit: Fier
Burrel
Vlorë
Elbasan
Organizatori/ofruesi: Qendra Shkencore e Kërkimeve Statistikore, Informacionit dhe Teknologjisë (SSRC&IT)
Kontakte: Kontakt    E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Dentist
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e kapaciteteve profesionale të profesionistëve të shëndetit nëpërmjet paisjes së tyre me njohuri bashkëkohore si një kusht i domosdoshëm për përmbushjen me cilësi të paketës bazë të shërbimeve të kujdesit parësor.
Kreditet: 27

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5